Košės diena

Košės diena – tai edukacinis projektas, skirtas Lietuvos pradinių klasių mokiniams. Projektas „Malsenos“ iniciatyva Lietuvoje vykdomas nuo 2014 m. ir turi gražius tikslus – supažindinti vaikus su sveikos mitybos principais, skatinti priimti sveikatai palankius mitybos sprendimus nuo pat mažų dienų.

Projektas jau ketvirtus metus spalio 10-osios rytą kviečia pradinių klasių moksleivius pradėti rytą sveikais košės pusryčiais ir edukacine pamoka apie sveika mitybą ir grūdinių patiekalų naudą.

Spalio 10 dieną Antašavos mokyklos- daugiafunkcio centro 1 -4 klasių mokiniai  apsilankė pas Gediminą Laužiką. Ūkininkas papasakojo mokiniams apie grūdų kelią iš lauko iki mūsų stalo. Mokiniai domėjosi, kaip ūkininkas dirba kalvystės darbus, taiso savo techniką. Berniukams patiko kalti karštą geležį ir matyti, kaip nuo kiekvieno smūgio geležis keičiasi.

Po „sunkaus“ darbo visi mokiniai susirinko prie klėtelės. Pirmos klasės mokiniai padeklamavo eilėraštuką apie košę, mokytoja papasakojo apie sveiką mitybą, grūdinių kultūrų svarbą. aptarė 7 grūdų košės sudėtį. Mokytoja Aldona  į klėtelę atnešė  skanios košės puodą. Mokiniai valgė košę, užsigėrė ją pienu.

Mokiniai kalbėjo, kad maitinsis sveikai ir valgys rytais skanią košę.

Birutė Kairienė